معاونت فرهنگی مرکز آموزش های غیرحضوری
امام خامنه ای: فرهنگ مانند اکسیژن برای تنفس است...کار فرهنگی، جهاد است.


  سومین دوره مسابقات سوگواره خورشید ...

در عصر حاضر که زنان جامعه مشتاقانه به دنبال الگويي می‌باشند تا در عين حضور در عرصه‏ هاي مختلف اجتماعي و سياسي، عفاف و پاکدامنی آنان نیز حفظ گردد، پیروی از بانوی صبر جمیل؛ حضرت زینب کبری سلام الله علیها ضرورت می‌یابد. آشنايي با زندگي آن بانوي بزرگوار و پیروی از ملاك‏ هاي ارزشي ايشان، زن امروز را به گستره پهناور معرفت و انديشه اسلامي مي‏ كشاند و او را بر چشم‏ انداز بلندي مي ‏نشاند و قله‏ هاي سربلند اخلاق و انسانيت را در او قرار مي‏ دهد. چنان كه امنيت دروني او را به بركت پارسايي و زهد و نجابت تأمين مي‏ كند و حريم عفاف و پاكدامني او را با سلاح غيرت و شجاعت حفظ مي‏ كند، و سرانجام به برکت تبعیت از آن بزرگ بانو، خويشتن را در آب زلال عاطفه پيدا مي‏ كند و در پرتو فروغ دلدادگی به آن بزرگوار، اميد و شور زندگي به او بازمي‏ گردد. نيازمندي‏ ها و تسكين دردها و رنج‏ هاي زن امروز در آموزه‏ هاي زندگي پربار زينب كبری سلام الله علیها نهفته است؛ زيرا به طور كامل، بيانگر شخصيت زن مسلمان است. او تفسير حرمت و آيه احترام و بزرگداشت است.

رهبري عفاف نهضت خونين برادر در سرزمين بيگانه، جنگ تبليغي با تحريف‏ گران پيام‏ هاي عاشورا، دلجويي از كودكان و زنان داغديده، حفظ تعادل و ثبات روحي، فرياد ويرانگر عليه بي‏رحم ‏ترين دژخيم زمان، تحمل سختي اسارت عزيزان و خود، گرسنگي و خستگي طاقت‏ فرسا و … همه از افتخارات بي‏ مانند دختر فاطمه زهرا سلام الله علیها می‌باشد که ما را بر آن داشت تا سومین دوره مسابقات سوگواره خورشید را بر محوریت «آشنایی با شخصیت حضرت زینب کبری سلام الله علیها» قرار دهیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس سومین دوره مسابقات سوگواره خورشید مراجعه کنید.

اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها, مسابقات
[سه شنبه 1395-07-13] [ 12:28:00 ب.ظ ] لینک ثابت

  برگزاری دوره تربیت مبلغ و مربی بسیج ...

معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران در راستای نقش آفرینی مبلغان و طلاب مستعد خواهر در شبکه های تبلیغی نهادهای مختلف، جهت تربیت هزار مبلغ و مربی توانمند برای نقش آفرینی در شبکه های تبلیغی و آموزشی بسیج در ده موضوع، دوره های تخصصی برگزار می نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها
[یکشنبه 1395-05-31] [ 10:22:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی ...

«علوم انسانی ما بر مبادی و مبانی متعارض با مبانی قرآنی و اسلامی بنا شده است. علوم انسانی غرب مبتنی بر جهان بینی دیگر است؛ مبتنی بر فهم دیگر از عالم آفرینش است و غالبا مبتنی بر نگاه مادی است. این نگاه، نگاه غلطی است؛ این مبنا، مبنای غلطی است. این علوم انسانی را ما به صورت ترجمه ای، بدون اینکه اجازه بدهیم هر گونه فکر تحقیقی اسلامی در آن راه پیدا کند، می آوریم در دانشگاه های خودمان و اینها را در بخش های مختلف تعلیم می دهیم؛ در حالی که ریشه و پایه و اساس علوم انسانی را باید در قرآن کریم جستجو و پیدا کرد. اگر این شد، آن وقت متفکرین و پژوهندگان و صاحب نظران در علوم مختلف انسانی می توانند بر این پایه و اساس بناهای رفیعی را ایجاد کنند».
(مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از بانوان قرآن پژوه 28/7/1388)

اطلاعات بیشتر
http://icih.ir/

اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها
[شنبه 1395-05-02] [ 12:16:00 ب.ظ ] لینک ثابت

  نشست فرهنگی طلاب مرکز آموزش های غیرحضوری پنجشنبه این هفته ...

نشست فرهنگی طلاب مرکز آموزش های غیرحضوری این هفته در روز پنجشنبه راس ساعت ده صبح برگزار می شود.


موضوع «نقش همدلی همسران در ایجاد زندگی و جامعه مطلوب»

با حضور استاد سرکارخانم کاظمی


اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها
[چهارشنبه 1394-08-27] [ 12:51:00 ب.ظ ] لینک ثابت

  اولين مراسم هيات مجازي زينبي ها پنجشنبه اول ماه محرم ...

اولين مراسم هيات مجازي زينبي هاي عصر موعود در تاريخ 23 مهر ماه پنجشنبه 10 صبح مصادف با اول محرم الحرام 1437 قمري با حضور كارشناس مذهبي برگزار مي شود.

موضوع جلسه روش هاي تبليغي حضوري و مجازي خواهران طلبه در ايام ماه محرم

با حضور استاد محترم خانم مومني خواهد بود.

لينك شركت در مراسم


اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها, مناسبت ها
[چهارشنبه 1394-07-22] [ 09:56:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  پیشنهادهای شما برای نشست های فرهنگی ...

با سلام و تبریک ایام غدیریه
خواهران طلبه سطح دو و سه با توجه به برنامه نشست های فرهنگی مون پنجشنبه های هر هفته ؛
پیشنهادها و نکات قابل ارائه تون رو در مورد موضوعات نشست های فرهنگی و نحوه اجرای برنامه برای ما

به ادرس vu.farhangi@whc.ir
ایمیل کنید یا ذیل همین پست کامنت بگذارید.

برنامه های آتی نشست های فرهنگی طبق نظرات و اولویت های شما اجرا خواهد شد..
نتیجه پیشنهادهای شما هم بزودی منتشر می شود.

اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها
[یکشنبه 1394-07-12] [ 01:20:00 ب.ظ ] لینک ثابت

  طرح 1449، قرآن، کتاب زندگی ...

انس با قرآن کریم موهبتی است که از رهگذر توفیق الهی برای انسان‌های تعالی‌جوی، متقی و خواهان هدایت و سعادت حاصل می‌شود، طرح بزرگ قرآنی برای اولین بار در 1441‌امین سال نزول قرآن آغاز شد و از آن پس این سنت ادامه یافت. طرح بزرگ قرآنی 1449 با محوریت حفظ سوره مبارکه یس در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر لزوم تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم از روز شنبه 23 خرداد ماه آغاز خواهد شد و تا 19 شهریور ادامه خواهد داشت.

این طرح یک طرح بسیار ایده‌آل برای غنی‌سازی اوقات فراغت تابستانی است. امسال کاروان همدلی و همزبانی با محوریت 1449، قرآن، کتاب زندگی راه‌اندازی می‌شود که این کاروان همزمان با اجرای طرح در استان‌های مختلف راه می‌افتد و از هر استان به استان دیگر می‌رود تا به اجرای این طرح در استان‌ها کمک کند. برنامه‌های طرح 1449 از شنبه تا پنج‌شنبه از شبکه‌های مختلف تلویزیون و رادیویی پخش خواهد شد. یکی از نوآوری‌ها در این طرح، طراحی اپلیکیشن برای گوشی‌های همراه است که مخاطبان این طرح می‌توانند از طریق این نرم‌افزار به تمامی برنامه‌های تلویزیونی این طرح و سرفصل‌هایی که به صورت روزانه در این طرح دنبال می‌شود دسترسی داشته باشند و از این طریق به حفظ سوره یاسین و آیات موضوعی قرآن بپردازند.

مسابقه‌ی پیامکی این طرح از شبکه‌های رادیو و تلویزیون به طور یکسان پخش می‌شود همچنین مسابقه‌ی داخل استادیو که به صورت تلفنی خواهد بود.

علاقه‌مندان برای شرکت در مسابقه پیامکی طرح 1449 می‌توانند با شماره پیامک 10001449 در این مسابقه شرکت کنند.

دانلود فایل PDF کتاب طرح قرآنی 1449

اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها
[پنجشنبه 1394-03-28] [ 10:30:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  برنامه هیات مجازی واحد فرهنگی در دهه اول ماه محرم ...

هادی حمیدی (کارشناس فرهنگی)

السلام علیک یا اباعبدالله

عاشورا درس فداکاری و بصيرت مي دهد . رهبر معظم انقلاب


به اطلاع کلیه طلاب محترم غیر حضوری می رسانیم با توجه به استقبال بسیار خوب شما از اولین مراسم آنلاین در جشن عید سعید غدیر برآنیم با تاسیس هیات مجازی با نام “زینبی ها” ویژه ماه محرم فضایی معنوی و آکنده از شور و معرفت نسبت به سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام ایجاد نماییم.

 شیوۀ اجرا

1- برگزاری مراسم به صورت آنلاین، که در این مراسم فایل صوتی و تصویری و متنی متناسب در معرض استفادۀ طلاب قرار می گیرد ضمن اینکه امکان مشارکت فعال طلاب از طریق چت آنلاین با کارشناسان و یکدیگر و یا طرح پرسش و پاسخ وجود دارد.

2- مراسم هیات، راس ساعت 10 صبح آغاز می*شود.

3- برنامه*ها: پخش زیارت عاشورا، کلیپ های معرفتی، عاشورایی، روضه ،مرثیه، نوحه و گفتگوی آزاد ،پاسخ به پرسش های مربوط به حماسه عاشورا و مسابقه و…

زمان اجرا:

اول تا دهم محرم الحرام هر روز ساعت 10 صبح


برای بهتر شدن برنامه لطفا دربارۀ موارد زیر پیشنهادهای خود را اعلام نمایید.

1- نام هیات

2- زمان اجرای برنامه

3- محتوا و شکل اجرای برنامه


اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها
[سه شنبه 1393-07-29] [ 02:19:00 ب.ظ ] لینک ثابت
 آواتار

درباره پايگاه


این وبلاگ از طرف معاونت فرهنگی مرکز آموزش های غیرحضوری مرکز مدیریت حوزه های علمیۀ خواهران جهت تعامل، هماهنگی، اطلاع رسانی و افزایش مهارت های وبلاگ نویسی طلاب غیرحضوری ایجاد شده است.

گلواژه هاي آل محمد «ص»


حدیث موضوعی