معاونت فرهنگی تربیتی مرکز آموزشهای غیرحضوری
 
  خانه آخرین مطالب لینک دوستان تماس با ما  

   


درباره پايگاه

این وبلاگ از طرف معاونت فرهنگی تربیتی مرکز آموزش های غیرحضوری حوزه های علمیه خواهران، جهت تعامل، هماهنگی، اطلاع رسانی و افزایش مهارت های وبلاگ نویسی طلاب ایجاد شده است.قرآن آنلاین

قرآن آنلاین
لحظه شمار غیبت امام زمان

ذکر روز

ذکر روزهای هفتهاوقات شرعی

اوقات شرعی
پخش زنده حــــــرم

پخش زنده حرم
  طولانی‌ترین ماه‌گرفتگی قرن روز جمعه رخ می‌دهد   ...

طولانی‌ترین خسوف جهان در قرن ۲۱ جمعه (۵ مرداد ماه) رخ خواهد داد و در ایران با چشم غیر مسلح می‌توان این پدیده را رصد کرد.

این ماه گرفتگی در ساعت 21:44 روز جمعه( 5 مرداد ماه) آغاز و تا ساعت 03:57 بامداد روز شنبه( 6 مرداد ماه) ادامه خواهد داشت. تمام مراحل این ماه گرفتگی که جمعه آغاز و در سحرگاه شنبه به پایان می‌رسد، به مدت 6 ساعت و 13 دقیقه و 48 ثانیه به طول خواهد انجامید. ساکنان قاره‌های اروپا، آفریقا، آسیا، استرالیا و بخش‌هایی از آمریکا می‌توانند این پدیده را رویت کنند. در ایران نیز در صورت مناسب بودن وضعیت آب و هوایی، رویت این پدیده از هر نقطه در کشور با چشم غیر مسلح امکان‌پذیر است. همچنین خواندن نماز آیات در مناطقی که خسوف رخ داده، واجب است و کسانی که در این مناطق حضور دارند، باید نسبت به خواندن نماز آیات اقدام کنند.

 

 

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها, فرهنگی- اجتماعی, سیاسی, نماز  لینک ثابت[پنجشنبه 1397-05-04] [ 10:16:00 ق.ظ ]

  خنجر از پشت؛ نامه چند تن اصلاح طلبان به رهبرمعظم انقلاب برای مذاکره با ترامپ؛   ...


روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه تعدادی از فعالان سیاسی و مدنی در نامه‌ای به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب خواستار مذاکره با ترامپ برای حل برخی مشکلات شدند.
اکثریت امضا‌کنندگان این نامه اصلاح‌طلبان هستند، اصلاح‌طلبانی که با مرور سوابق‌شان می‌توان به میزان وفاداری‌شان به نظام اسلامی نیز پی برد!
آقایان غلامحسین کرباسچی و عیسی سحرخیز از جمله این افراد هستند، به‌ویژه غلامحسین کرباسچی که پیش‌تر مواضع عجیب و غریب وی حاشیه‌ساز هم شده بود.
البته شمار دیگری از اصلاح‌طلبان تندرو نیز در این نامه به چشم می‌خورند؛ از جمله آقایان احمد‌ منتظری، ابوالفضل بازرگان و همچنین خانم جمیله کدیور و آقای رضا علیجانی که از زمره اپوزیسیون خارج‌نشین به حساب می‌آیند.
بدون شک این اقدام آن‌ها را باید در راستای پیوند محکم با دشمنان و زاویه‌دارانی دانست که سال‌هاست عز‌م‌شان را بر شکست نظام جمهوری اسلامی جزم کرده‌اند که گویا با آمدن دیوانه‌ای از جنس ترامپ این پیوند خود را مستحکم‌تر از قبل نیز کرده‌اند، غافل از اینکه بیش از آنچه به هدف خود نائل شوند در چشم ملت ایران منفورتر از قبل‌ می‌شوند.
قسمت تأسف‌برانگیر داستان جایی است که نامه این افراد تندرو دقیقاً یک هفته پس از سخنان ضدایرانی ترامپ منتشر می‌شود؛ دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه هفته پیش در کنفرانس خبری که بعد از دیدار با «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی داشت، بدون اشاره به خروج آمریکا از برجام نسبت به آنچه بازگشت ایران پای میز مذاکره خواند، ابراز امیدواری کرد. اما درست یک هفته پس از این اظهارات ترامپ، امروز نامه‌ای مشترک از برخی اصلاح‌طلبان داخل کشور و اپوزیسیون خارج از کشور منتشر شد که در آن طرح مذاکره مستقیم با ترامپ و تضمین گرفتن از او مطرح شده است.
کارشناسان ارشد حوزه بین‌الملل بارها بر این مهم تأکید کرده‌اند که برنامه هیچ کشوری علیه کشور دیگر بدون همراهی عوامل وابسته یا مرعوب عملیاتی نخواهد شد و حمایت دولت آمریکا از برخی گروه‌های سیاسی داخلی ایران، برای بزنگاه‌هایی است که آمریکا قصد عملیاتی‌کردن برنامه‌های خود علیه ملت ایران را دارد که مقابله با توان دفاعی با ابزار فشار اقتصادی و تحریم نمونه بارز آن در مقطع کنونی است.مشخص نیست افرادی که اقدام به نگارش این نامه کردند به کدام رفتار ترامپ دل‌شان را خوش کرده‌اند، اما آن‌ها دقیقاً به کسی دل بسته‌اند که حتی حاضر نیست خلیج‌فارس را با نام حقیقی‌اش بگوید،  این افراد بی‌شک در خوشبینانه‌ترین حالت گل‌به‌خودی زده‌اند، گل به خودی که از دل آن خیانت بزرگ به‌ 80‌میلیون ایرانی نیز استشمام می‌شود، آن‌ها حتی به خود زحمت نداده‌اند ببیند که وقتی مهم‌ترین اندیشکده و کارشناسان بین‌المللی بر بی‌فایده بودن مذاکره ایران با ترامپ تاکید می‌کنند، کاسه داغ‌تر از آش نشوند و برای نظام نسخه نپیچنند.مقامات غربی و اندیشکده های آمریکایی بارها به صراحت اعلام کرده‌اند که مذاکرات هسته‌ای تنها یک وجه از مواجهه با ایران است و همانطور که «هسته‌ای رفت و تحریم‌ها پابرجا ماند» باید دیگر مؤلفه‌های قدرت ایران را نیز به همین سرنوشت دچار کرد.این افراد  خود را هم‌پیمان کسانی کرده‌اند که به خیال خام خود در پی آن هستند تا ایران را به کشوری ضعیف و بی‌اراده تبدیل کنند و آیا برای چنین کسانی که به این هدف کمک کرده‌اند نامی جز خائن می‌توان در نظر گرفت؟ مانند آن 30 خائنی که که در نامه‌ای به دولت آمریکا خواستار تحریم‌های بیشتر علیه ایران شده بودند.

چرا پیوند با دشمنان؟
کارشناسان ارشد حوزه بین‌الملل بارها بر این مهم تأکید کرده‌اند که برنامه هیچ کشوری علیه کشور دیگر بدون همراهی عوامل وابسته یا مرعوب عملیاتی نخواهد شد و حمایت دولت آمریکا از برخی گروه‌های سیاسی داخلی ایران، برای بزنگاه‌هایی است که آمریکا قصد عملیاتی کردن برنامه‌های خود علیه ملت ایران را دارد که مقابله با توان دفاعی با ابزار فشار اقتصادی و تحریم نمونه بارز آن در مقطع کنونی است.
تلاش آمریکا برای فشار بیشتر به ملت ایران با خروج واشنگتن از برجام، علنی شد؛ چیزی که آقای علی‌اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب پس از آن از «تقسیم کار» آمریکایی‌ها با برخی کشورهای اروپایی برای فشار بیشتر خبر داد. حالا می‌توان گفت که فشار برای محدود و محصور کردن ایران در خاک خود از طریق طرح‌هایی چون FATF و… و مقابله با توان دفاعی و موشکی ایران یک نوع تقسیم‌کار علنی بین آمریکا و برخی کشورهای اروپایی است.به‌نظر می‌رسد که در این تقسیم کار ضلع سومی هم وجود دارد و نقش کاتالیزوری برخی عوامل داخلی است که باید این مسیر را در داخل فراهم کنند و این نامه بیانگر این مهم برای پیوند زدن «فشار از بیرون» با همراهی از داخل در راستای عملی شدن توطئه‌ جدید آمریکاست. البته این طیف برای نخستین‌بار نیست که خود را به جای آنکه کنار مردم و نظام قرار دهند دقیقاً روبه‌ری خواست عمومی ملت قرار داده‌اند! آن‌ها در بزنگاه‌های مهم، اعم از وقایع سال 78، 88 و حوادث دی 96 یا در برهه‌هایی که آمریکا و اروپا برای صدور قطعنامه یا تحریم‌ علیه ایران، در صف مقابل ملت ایران قرار داشته‌اند، با جریان خارجی همراهی کرده‌اند و هیچ نشانه‌ای از اصلاح‌طلبی به‌معنای واقعی کلمه در آن‌ها دیده نشد.
آری! آن‌ها به‌جای قرار گرفتن در صف ملت ایران، همراهی با تحریم‌کنندگان و صف بیگانگان را ترجیح داده‌اند و این اقدامشان را در حالی به نگارش در آورده‌اند که چند روزی بیشتر از بدعهدی آن‌ها با ملت ایران در ماجرای خروج از برجام نگذشته است.
بی‌شک‌ اگر قرار باشد ترامپ به برخی افراد داخلی جهت همراهی کردن با پروژه‌های ضدایرانی و پروژه فشار به ملت ایران، پاداشی بدهد چه‌کسانی سزاوارتر از امضا‌کنندگان این نامه هستند؟ اقدام آن‌ها نه تنها هیچ قرابت فکری به نیروهای وفادار انقلاب اسلامی ندارد بلکه هیچ سنخیتی هم با اصلاح‌طلبان به معنای واقعی نداشته و باید به آنان به‌خاطر پیوندی که با خط دشمنان برقرار کرده‌اند،
تبریک گفت!
شاید هم بتوان خلاصه نامه آنان را اینگونه تعبیر کرد: «ترامپ عزیز و دوست‌داشتنی ما آماده هستیم.‌» اما بدانند که این خواب آشفته تعبیر نخواهد شد.

منبع: روزنامه صبح نو - دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

 

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها, فرهنگی- اجتماعی, سیاسی  لینک ثابت[دوشنبه 1397-03-28] [ 12:08:00 ب.ظ ]

  پویش نه به پیام رسان های خارجی   ...

قابل توجه طلاب محترم

 با احترام، ضمن تبریک ایام با سعادت شعبان المعظم، در راستای حفظ و پاسداشت منافع ملی و با عنایت به آسیبها و پیامدهای ویرانگر استفاده از شبکه های اجتماعی خارجی؛ بویژه تلگرام، مقتضی است طلاب محترم حوزه های علمیه فعالیت خود را در این پیام رسان­ ها متوقف و از پیام رسان ­های داخلی استفاده نمایند؛ همچنین در راستای ایفای رسالت طلبگی، دیگران را نیز تواصی به حق نموده و با پیشگامی و تحقق این مهم، نقش راهبردی خویش را در مصونیت بخشی جامعه در استفاده از شبکه های اجتماعی خارجی ایفاء نمایند.

امید است با توکل برخداوند متعال، هریک از حوزویان با شرکت و سرعت در این عمل صالح  و حرکت ارزشمند، طلایه دار تشویق سایرین در استفاده از پیام رسا­ن های داخلی باشند.

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها, فرهنگی- اجتماعی  لینک ثابت[دوشنبه 1397-02-03] [ 12:42:00 ب.ظ ]

  جامعه به زنان متخصص در علوم دینی نیازمند است   ...

دشمنان همواره تلاش می‌کنند تا زنان را تحقیر کنند و همچنین می‌کوشند تا به جامعه القا کنند که اسلام نگاه منفی به زن دارد درحالی که اسلام توجه‌ای ویژه‌ای به زنان دارد و بر اساس آیات قرآن هیچ تفاوتی میان زن و مرد وجود ندارد.
 
 

 حضرت آیت‌الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، گفتند: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، عمده وظیفه طلاب و روحانیون درس خواندن بود، ولی در حال حاضر دشمنان با تمام امکانات و تجهیزات به  مبارزه با اسلام و انقلاب آمده‌اند و همین مسئله وظیفه طلاب و روحانیون را سنگین‌تر کرده است.

حضرت آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه دنیای امروز به بانوان مبلغه نیاز دارد، گفتند: همت بلند، اراده و تصمیم جدی و نظم از اصول اصلی برای درس خواندن و تربیت در حوزه‌های علمیه است.

ایشان با بیان اینکه طلاب باید به ادبیات عرب توجه داشته باشند خاطرنشان کردند: ادبیات از دروس بسیار مهم در حوزه‌های علمیه است، چراکه اگر طلاب به ادبیات تسلط نداشته باشند، نمی‌توانند به موفقیت دست پیدا کنند؛ در حوزه‌های علمیه، قلم و بیان بسیار مهم است و لازمه هر دو، تسلط بر ادبیات است؛  خداوند متعال انسان‌ها را متفاوت خلق کرده است و به همین دلیل در حوزه‌های علمیه باید گزینش‌های دقیق انجام شود و افراد براساس استعداد‌های خود طبقه‌بندی شوند.

معظم له با اشاره به آیه ۳۳ سوره احزاب افزودند: دشمنان همواره تلاش می‌کنند تا زنان را تحقیر کنند و همچنین می‌کوشند تا به جامعه القا کنند که اسلام نگاه منفی به زن دارد درحالی که اسلام توجه‌ای ویژه‌ای به زنان دارد و بر اساس آیات قرآن هیچ تفاوتی میان زن و مرد وجود ندارد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه فعالیت در حوزه‌های علمیه خواهران بسیار اهمیت دارد، گفتند: طلاب باید در همه امور رضایت الهی را مدنظر قرار دهند و حتی دروس را نیز برای رضایت الهی بخوانند چراکه علوم دینی با دیگر علوم تفاوت دارد؛ علوم دینی برای فهمیدن کلام خداوند و معصومین(ع) است.

معظم له با تأکید بر اینکه طلاب حوزه‌های علمیه خواهران باید در میدان عمل حضور پیدا کنند ادامه دادند: در سال‌های اخیر بحث‌های زیادی در مورد عفاف و حجاب مطرح شده، اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده، لذا طلاب حوزه‌های علمیه خواهران با حضور در میدان و امر به معروف و نهی از منکر می‌توانند در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تاثیرگذار باشند.

ایشان در پایان  با اشاره به گزارش حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور از برنامه های خود برای مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران خطاب به وی گفتند: طرح و برنامه‌های بسیار خوبی برای حوزه‌های علمیه خواهران دارید، اما این طرح‌ها و برنامه‌ها باید عملی شود، چراکه همانطور که دنیا به متخصص دینی مرد نیاز دارد به همان اندازه نیز به زنان متخصص در علوم دینی نیازمند است.

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها, فرهنگی- اجتماعی, سیاسی, زنان, تبليغ, حوزه  لینک ثابت[چهارشنبه 1396-12-09] [ 07:47:00 ق.ظ ]

  بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به مناسبت دهه فجر   ...

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به مناسبت ایام دهه فجر بیانه‌ای صادر نمود. 

متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انقلاب مردم مسلمان ایران به رهبری بنیان گذار جمهوری اسلامی ، نقطه عطفی در تاریخ کهن سر زمین ما می باشد ،انقلابی که نظیر آن در هیچ جای دیگری بوقوع نپیوسته بود ، انقلابی جهت استیلای قوانین الهی و اجرای فرامین اسلام بر همه شئون جامعه ، 
انقلابی بدون وابستگی به دو ابر قدرت شرق و غرب ، بلکه روباروی سران سلطه جهانی ، در واقع با فرو پاشی رژیم دست نشانده آمریکائی پهلوی ، روباروئیش با استکبار جهانی آغاز شد ، با ائتلاف قدرت هائی روبرو گردید که تا دندان مسلح بودند و قدرت اقتصادیشان بر بازارهای بین المللی مسلط بود و تقریبا تمام کشور های منطقه نیز  تابع آنان بودند ، کشور هائی که متظاهر به پایبندی به اسلام بودند و در واقع از اقمار آنان محسوب می شدند ،ولذا انقلاب عملا مجبور به دفاع از خود در برابر ابر قدرتهای جهانی شد ، 
به گفته دیگر ، حرکت مستضعفان علیه مستکبران عالم آغاز شد ، مردمی بپا خاستند که نه مسلح بودند و نه قدرت اقتصادی داشتند و با دستهای خالی  ، تنها با اتکائ به خدا و توکل بر ذات مقدس او ، با رهبری فقیهی حکیم و عادل و متقی و آینده نگر که از سلسله عالمان دین و از خاندان سیادت بود ،روباروی بزرگترین قدرت جهانی کفر و الحاد و سلطه ایستادند و سپس  هشت سال در جنگی نابرابر  در دفاع از انقلاب و سرزمین و آرمان وایمانشان پایداری کردند ، در حالی که یک جهان همدست و همداستان به نابودی جمهوری نو پای مردمی خدا جو و خدا محور کمر بسته بودند و با هر چه در توان داشتند تاختند و حمله بردند اما همان مردمی که برای استقرار حاکمیت اسلام برخاسته بودند ،سخت ترین حملات دشمن و نهایت تلاش آنان را در جبهه های نبرد ناکام گذاشتند ،
دشمن که از حمله نظامیش نتوانست حتی یک قدم از خاک ایران اسلامی را جدا کند بناچار به جنگ نرم و تحریم های اقتصادی روی آورد ، نبردی که در طول چهل سال  تا کنون ادامه دارد و همیشه در این سالهای طولانی که از انقلاب  گذشته است ، نه هجمه های فرهنگی و رسانه ای و نه تحریم های همه جانبه دشمن ، نتوانسته است خللی در پایداری و عزم و همت مردم مسلمان ایجاد کند و همیشه و همه وقت به یاری خدای متعال تیرشان به سنگ خورده است  و این ملت آزاده سر سپرده به محبت اهل بیت  علیهم السلام  همچنان استوار و پا بر جا ایستاده است تا از شرف و اعتبار و ایمانش محافظت نماید ، 
دهه فجر  که با ورودرهبر انقلاب به وطن وتا پیروزی کامل بر باقیمانده رژیم طاغوت آ غاز و پایان می یابد ، ایامی است که بنیان کذار جمهوری آنرا ایام الله ومبارک نامیدند ، ده روزی که پایان سالها مبارزه علیه نظام دست نشانده آمریکائی بود و سر انجام ارکان بنای ستم رژیم پهلوی را در هم شکست ،
در سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب ، امسال ، ایام الله فجر با ایام فاطمیه مقارن شده است ، روزهای عزاداری بر شهادت بانوی بزرگ اسلام ، ریحانه رسول مکرم صلی الله علیه و اله و سلم ، نخستین شهید ولایت ،ایامی که برای پیروان ولایت علوی و  رهروان صراط مستقیم فاطمی علیها سلام هرگز فراموش شدنی نیست ،ملتی که محبت و ارادت به حضرت ام ابیها علیها سلام را اساس دیانت خود می داند و دلبستگی و تابعیت از بانوی بانوان دو عالم و از فرزندان مطهر اورا شرط پذیرش توحید خویش می شمارد ، سیاه پوش شهادت او  در این ایام نیز میباشد و با گرامیداشت دهه فجر به پیشگاه مطهر ام الائمه النجبا علیها صلوات الله سر ارادت و ادب و خضوع فرود می آوریم .
حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور همگام و همراه با ملت شریف و با بصیرت ایران با راهپیمائی  ۲۲ بهمن و برپائی مراسم مختلف در طول این ده روز بار دیگر یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی ره گرامی داشته و با بیعت مجدد با ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای مدظله العالی  ، باشکوه تر وپرشور تراز هر سال در راهپیمایی شرکت می نماید.
 

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها, فرهنگی- اجتماعی, سیاسی, مناسبت ها, زنان  لینک ثابت[پنجشنبه 1396-11-19] [ 12:10:00 ب.ظ ]

  مجلس ترحيم ابوالشهيد حضرت آيت الله شرعي رحمه الله عليه   ...

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها, فرهنگی- اجتماعی, مناسبت ها  لینک ثابت[سه شنبه 1396-10-05] [ 07:59:00 ق.ظ ]

1 3 4 5

  خانه آخرین مطالب لینک دوستان تماس با ما  

 
 
این وبلاگ از طرف معاونت فرهنگی تربیتی مرکز آموزش های غیرحضوری حوزه های علمیه خواهران، جهت تعامل، هماهنگی، اطلاع رسانی و افزایش مهارت های وبلاگ نویسی طلاب ایجاد شده است.