معاونت فرهنگی مرکز آموزش های غیرحضوری
امام خامنه ای: فرهنگ مانند اکسیژن برای تنفس است...کار فرهنگی، جهاد است.


  سومین دوره مسابقات سوگواره خورشید ...

در عصر حاضر که زنان جامعه مشتاقانه به دنبال الگويي می‌باشند تا در عين حضور در عرصه‏ هاي مختلف اجتماعي و سياسي، عفاف و پاکدامنی آنان نیز حفظ گردد، پیروی از بانوی صبر جمیل؛ حضرت زینب کبری سلام الله علیها ضرورت می‌یابد. آشنايي با زندگي آن بانوي بزرگوار و پیروی از ملاك‏ هاي ارزشي ايشان، زن امروز را به گستره پهناور معرفت و انديشه اسلامي مي‏ كشاند و او را بر چشم‏ انداز بلندي مي ‏نشاند و قله‏ هاي سربلند اخلاق و انسانيت را در او قرار مي‏ دهد. چنان كه امنيت دروني او را به بركت پارسايي و زهد و نجابت تأمين مي‏ كند و حريم عفاف و پاكدامني او را با سلاح غيرت و شجاعت حفظ مي‏ كند، و سرانجام به برکت تبعیت از آن بزرگ بانو، خويشتن را در آب زلال عاطفه پيدا مي‏ كند و در پرتو فروغ دلدادگی به آن بزرگوار، اميد و شور زندگي به او بازمي‏ گردد. نيازمندي‏ ها و تسكين دردها و رنج‏ هاي زن امروز در آموزه‏ هاي زندگي پربار زينب كبری سلام الله علیها نهفته است؛ زيرا به طور كامل، بيانگر شخصيت زن مسلمان است. او تفسير حرمت و آيه احترام و بزرگداشت است.

رهبري عفاف نهضت خونين برادر در سرزمين بيگانه، جنگ تبليغي با تحريف‏ گران پيام‏ هاي عاشورا، دلجويي از كودكان و زنان داغديده، حفظ تعادل و ثبات روحي، فرياد ويرانگر عليه بي‏رحم ‏ترين دژخيم زمان، تحمل سختي اسارت عزيزان و خود، گرسنگي و خستگي طاقت‏ فرسا و … همه از افتخارات بي‏ مانند دختر فاطمه زهرا سلام الله علیها می‌باشد که ما را بر آن داشت تا سومین دوره مسابقات سوگواره خورشید را بر محوریت «آشنایی با شخصیت حضرت زینب کبری سلام الله علیها» قرار دهیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس سومین دوره مسابقات سوگواره خورشید مراجعه کنید.

اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها, مسابقات
[سه شنبه 1395-07-13] [ 12:28:00 ب.ظ ] لینک ثابت

  برگزاری دوره تربیت مبلغ و مربی بسیج ...

معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران در راستای نقش آفرینی مبلغان و طلاب مستعد خواهر در شبکه های تبلیغی نهادهای مختلف، جهت تربیت هزار مبلغ و مربی توانمند برای نقش آفرینی در شبکه های تبلیغی و آموزشی بسیج در ده موضوع، دوره های تخصصی برگزار می نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها
[یکشنبه 1395-05-31] [ 10:22:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی ...

«علوم انسانی ما بر مبادی و مبانی متعارض با مبانی قرآنی و اسلامی بنا شده است. علوم انسانی غرب مبتنی بر جهان بینی دیگر است؛ مبتنی بر فهم دیگر از عالم آفرینش است و غالبا مبتنی بر نگاه مادی است. این نگاه، نگاه غلطی است؛ این مبنا، مبنای غلطی است. این علوم انسانی را ما به صورت ترجمه ای، بدون اینکه اجازه بدهیم هر گونه فکر تحقیقی اسلامی در آن راه پیدا کند، می آوریم در دانشگاه های خودمان و اینها را در بخش های مختلف تعلیم می دهیم؛ در حالی که ریشه و پایه و اساس علوم انسانی را باید در قرآن کریم جستجو و پیدا کرد. اگر این شد، آن وقت متفکرین و پژوهندگان و صاحب نظران در علوم مختلف انسانی می توانند بر این پایه و اساس بناهای رفیعی را ایجاد کنند».
(مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از بانوان قرآن پژوه 28/7/1388)

اطلاعات بیشتر
http://icih.ir/

اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها
[شنبه 1395-05-02] [ 12:16:00 ب.ظ ] لینک ثابت

  نشست فرهنگی طلاب مرکز آموزش های غیرحضوری پنجشنبه این هفته ...

نشست فرهنگی طلاب مرکز آموزش های غیرحضوری این هفته در روز پنجشنبه راس ساعت ده صبح برگزار می شود.


موضوع «نقش همدلی همسران در ایجاد زندگی و جامعه مطلوب»

با حضور استاد سرکارخانم کاظمی


اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: اخبار و اطلاعیه ها
[چهارشنبه 1394-08-27] [ 12:51:00 ب.ظ ] لینک ثابت
 آواتار

درباره پايگاه


این وبلاگ از طرف معاونت فرهنگی مرکز آموزش های غیرحضوری مرکز مدیریت حوزه های علمیۀ خواهران جهت تعامل، هماهنگی، اطلاع رسانی و افزایش مهارت های وبلاگ نویسی طلاب غیرحضوری ایجاد شده است.

گلواژه هاي آل محمد «ص»


حدیث موضوعی